Zapalenie Ścięgna Achillesa – 3 Ćwiczenia likwidujące ból i przyspieszające gojenie

Zapalenie ścięgna Achillesa może lokalizować w dwóch miejscach, na przyczepie ścięgna do kości piętowej oraz kilka centymetrów wyżej od tego przyczepu. Oba typy zapalenia będą leczone w identyczny sposób z jednym wyjątkiem. W przypadku zapalenia na przyczepie do kości piętowej ćwiczenia wykonywać będziemy tylko na płaski podłożu, natomiast zapalenie powyżej przyczepu może również obciążać ćwiczeniami na podwyższeniu np. stepie lub schodzie. W tym filmiku pokażemy wam trzy ćwiczenia pierwsze mające na celu redukcje dolegliwości bólowych oraz dwa kolejne, których celem jest wzmocnienie ścięgna. Nie są to jedyne ćwiczenia redukujące ból, natomiast według badań te przygotowane na potrzeby filmiku dają najlepsze efekty.

Zobacz co u nas


O NAS

spinezdjecie min

Nazywam się Krystian Strojny. Jestem fizjoterapeutą oraz założycielem firmy SpineMedica – specjalistyczne leczenie bólu kręgosłupa i stawów. Na co dzień pracuje w swoim prywatnym gabinecie, pomagając pacjentom z dolegliwościami bólowymi układu ruchu. Jedną z głównych specjalizacji w naszym ośrodku jest tak zwany Medyczny Trening Terapeutyczny. Obecnie wiele badań naukowych jasno wskazuje, że terapie aktywne oparte o proste programy ćwiczeń mają bardzo wysoką skuteczność w redukowaniu dolegliwości bólowych. To, co nas wyróżnia to fakt, że kładziemy bardzo duży nacisk właśnie na promowanie Treningu Medycznego oraz edukacji pacjenta, ponieważ są to kluczowe elementy zapewniające długoterminowy efekt naszych działań, a nie jedynie chwilową ulgę. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z naszymi mediami społecznościowymi oraz blogiem gdzie dzielimy się darmową wiedzą.

Magister fizjoterapii, specjalista terapii manualnej Michał Musiał. Absolwent Instytutu Kultury Fizycznej w Nowym Sączu oraz Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Regularnie uczęszczam na kursy, które poszerzają moją wiedzę oraz umiejętności. W gabinecie pracuję technikami terapii manualnej, które polegają na mobilizacji oraz manipulacji stawów. Posiadam także szkolenia z zakresu terapii nerwowo-mięśniowej, masażu tkanek głębokich, suchego igłowania czy metody PNF. W swojej praktyce zawodowej często trafiają do mnie pacjenci z bólami kręgosłupa oraz bólami stawów obwodowych, pacjenci po przebytych urazach jak i operacjach. Swój czas poza gabinetem poświęcam głównie na podróże górskie, aktywność fizyczną i dobrą muzykę.

musiał blog

✅ Umów wizytę w naszym gabinecie w Nowym Sączu

? KONTAKT:

Krystian: 517 381 146

Michał: 792 723 320

? ONLINE:

Krystian: https://www.znanylekarz.pl/krystian-strojny/fizjoterapeuta/nowy-sacz#address-id=%5B946214%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=84

Michał: https://www.znanylekarz.pl/michal-musial/fizjoterapeuta/nowy-sacz#address-id=%5B1030829%2C1031237%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=84

Możesz również odwiedzić nas w naszej siedzibie w Nowym Sączu, ul. Radziecka 19