1. Jak wygląda i ile trwa pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj 60 minut, obejmuje ona bardzo dokładny wywiad z pacjentem na temat jego dolegliwości, następnie badanie funkcjonalne dzięki, któremu dobrane jest najbardziej optymalne leczenie oraz zalecenia i ćwiczenia do domu dzięki, którym pacjent będzie mógł przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.

  1. Ile potrzeba wizyt, aby mnie wyleczyć?

Jest to bardzo indywidualna sprawa, można śmiało powiedzieć, że każdy pacjent jest inny i wymaga spersonalizowanego podejścia, a co za tym idzie uzyskanie 100% efektu terapeutycznego czasami wymaga 2-3 wizyty ale nie raz jest to dłuższy proces, natomiast ogromne znaczenie ma zaangażowanie pacjenta, które znacząco przyspiesza efekt terapeutyczny.

  1. Czy da się całkowicie i trwale pozbyć bólu kręgosłupa?

Oczywiście, że tak i to niezależnie od wieku (najstarszy wyleczony przez nas pacjent miał 82 lata!). Dzięki odpowiednio dobranym technikom manualnym oraz indywidualnie zaprogramowanym ćwiczeniom w zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty przy czym kolejny raz należy podkreślić, że bardzo istotne jest zaangażowanie pacjenta.

  1. Czy przed przyjściem do Państwa potrzebuje skierowania od lekarza ortopedy lub neurologa?

Nie. Fizjoterapeuta specjalizujący się w terapii manualnej jest jedynym specjalistą w służbie zdrowia zajmującym się leczeniem dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów i to do niego należy udać się w pierwszej kolejności.

  1. Czy zabrać ze sobą zdjęcia RTG lub rezonans magnetyczny?

Jeśli posiadają Państwo badania obrazowe jak najbardziej warto je ze sobą zabrać.

  1. Czy przyjmują Państwo na NFZ?

Nie. W naszym gabinecie pracujemy tylko prywatnie świadcząc najwyższy poziom fizjoterapii i terapii manualnej.

  1. Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna jest to zbiór technik badania oraz leczenia zaburzeń mięśniowo-szkieletowo-nerwowych, wraz z odpowiednio dobranym treningiem medycznym stanowi najbardziej efektywny sposób leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawówMENU