Koszyk pusty (0)
  517-381-146       kontakt@spinemedica.pl       Długosza 22/1, Nowy Sącz        face
 

Najczęstsze pytania

  1. Jak wygląda i ile trwa pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj 60 minut, obejmuje ona bardzo dokładny wywiad z pacjentem na temat jego dolegliwości, następnie badanie funkcjonalne dzięki, któremu dobrane jest najbardziej optymalne leczenie oraz zalecenia i ćwiczenia do domu dzięki, którym pacjent będzie mógł przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.

  1. Ile potrzeba wizyt, aby mnie wyleczyć?

Jest to bardzo indywidualna sprawa, można śmiało powiedzieć, że każdy pacjent jest inny i wymaga spersonalizowanego podejścia, a co za tym idzie uzyskanie 100% efektu terapeutycznego czasami wymaga 2-3 wizyty ale nie raz jest to dłuższy proces, natomiast ogromne znaczenie ma zaangażowanie pacjenta, które znacząco przyspiesza efekt terapeutyczny.

  1. Czy da się całkowicie i trwale pozbyć bólu kręgosłupa?

Oczywiście, że tak i to niezależnie od wieku (najstarszy wyleczony przez nas pacjent miał 82 lata!). Dzięki odpowiednio dobranym technikom manualnym oraz indywidualnie zaprogramowanym ćwiczeniom w zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty przy czym kolejny raz należy podkreślić, że bardzo istotne jest zaangażowanie pacjenta.

  1. Czy przed przyjściem do Państwa potrzebuje skierowania od lekarza ortopedy lub neurologa?

Nie. Fizjoterapeuta specjalizujący się w terapii manualnej jest jedynym specjalistą w służbie zdrowia zajmującym się leczeniem dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów i to do niego należy udać się w pierwszej kolejności.

  1. Czy zabrać ze sobą zdjęcia RTG lub rezonans magnetyczny?

Jeśli posiadają Państwo badania obrazowe jak najbardziej warto je ze sobą zabrać.

  1. Czy przyjmują Państwo na NFZ?

Nie. W naszym gabinecie pracujemy tylko prywatnie świadcząc najwyższy poziom fizjoterapii i terapii manualnej.

  1. Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna jest to zbiór technik badania oraz leczenia zaburzeń mięśniowo-szkieletowo-nerwowych, wraz z odpowiednio dobranym treningiem medycznym stanowi najbardziej efektywny sposób leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów.

 

 

 

Magister fizjoterapii, specjalista terapii manualnej Krystian Strojny.

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Instytutu Kultury Fizycznej w Nowym Sączu na kierunku Fizjoterapia. Prace w zawodzie rozpocząłem zaraz po studiach dlatego też na swoim koncie posiadam już kilkuset wyleczonych pacjentów z problemami bólu kręgosłupa oraz stawów obwodowych. W swojej praktyce wykorzystuję techniki terapii manualnej polegające na mobilizacji oraz manipulacji stawów, techniki neurodynamiczne poprawiające mobilność układu nerwowego oraz techniki rozluźniające tkanki miękkie jak masaż tkanek głębokich czy terapia punktów spustowych. Swoją wiedzę stale poszerzam biorąc udział w rozmaitych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach branżowych. Prywatnie pasjonat dobrego filmu oraz gry w piłkę nożną.

 

 

Spine Medica- mgr Krystian Strojny - specjalistyczne leczenie bólu kręgosłupa i stawów. Projekt www.smart-owl.pl