Koszyk pusty (0)
  517-381-146       kontakt@spinemedica.pl       Długosza 22/1, Nowy Sącz        face
 

Ceny

 

Konsultacja fizjoterapeutyczna:

 

Pierwsza wizyta 120 zł (60 minut) – podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem na temat jego problemów bólowych. Jest to niezastąpiony i podstawowy element wizyty, dzięki któremu fizjoterapeuta zbiera informacje na temat rodzaju schorzenia z jakim zgłosił się pacjent.

Kolejnym etapem pierwszej wizyty jest badanie manualne, podczas którego terapeuta ocenia postawę ciała, zakresy ruchu stawów oraz napięcie mięśniowe, dzięki czemu określa się dysfunkcje pacjenta.

Połączenie informacji z wywiadu oraz badania manualnego pozwala już na pierwszej wizycie dobrać najskuteczniejsze techniki, które zmniejszą dolegliwości bólowe pacjenta.

Na koniec wizyty terapeuta omawia dysfunkcje z jaką zgłosił się pacjent, zadaje pierwsze wskazówki, dzięki którym pacjent w domu będzie mógł podtrzymać efekt terapeutyczny i zapobiec nawrotom bólu. Jeżeli schorzenie wymaga dalszej terapii, analizowany jest jej przebieg oraz wstępna ilość wizyt, które będą potrzebne do rozwiązania problemu.

 

Kolejna wizyta 120 zł (60 minut) – Na kolejnych wizytach terapeuta ocenia postępy w leczeniu. Jeśli wymaga tego dana dysfunkcja, bada się również kolejne regiony ciała i wprowadza nowe techniki terapii. Kluczowym elementem długoterminowego utrzymania efektu terapeutycznego są indywidualnie dobrane ćwiczenia, dlatego na każdej wizycie fizjoterapeuta sprawdza poprawność ich wykonania przez pacjenta i układa krótki program ćwiczeń domowych. Podczas dalszej terapii omawiane są niemniej ważne tematy w kontekście zdrowia jak odpowiedni sen, regeneracja organizmu, dieta czy aktywność fizyczna.

 

 

 

Magister fizjoterapii, specjalista terapii manualnej Krystian Strojny.

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Instytutu Kultury Fizycznej w Nowym Sączu na kierunku Fizjoterapia. Prace w zawodzie rozpocząłem zaraz po studiach dlatego też na swoim koncie posiadam już kilkuset wyleczonych pacjentów z problemami bólu kręgosłupa oraz stawów obwodowych. W swojej praktyce wykorzystuję techniki terapii manualnej polegające na mobilizacji oraz manipulacji stawów, techniki neurodynamiczne poprawiające mobilność układu nerwowego oraz techniki rozluźniające tkanki miękkie jak masaż tkanek głębokich czy terapia punktów spustowych. Swoją wiedzę stale poszerzam biorąc udział w rozmaitych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach branżowych. Prywatnie pasjonat dobrego filmu oraz gry w piłkę nożną.

 

 

Spine Medica- mgr Krystian Strojny - specjalistyczne leczenie bólu kręgosłupa i stawów. Projekt www.smart-owl.pl